Slunce, seno a tak dále .... - Svratouch 2012

 

V termínu od 4. - 17. srpna se na Wolkerově planině ve Svratouchu  uskutečnil letní tábor pro 68 děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, rizikovou a delikventní mládež, děti s poruchami chování a děti, které pravidelně navštěvují volnočasové centrum POHODA. Tábor proběhl za grantové podpory Pardubického kraje, města Hlinska a řady dalších sponzorů a byl realizován o.s. Médea Hlinsko ve spolupráci se skupinou prevence kriminality města Hlinska a složkami IZS Pardubického kraje.

Letošní tábor proběhl na téma " Slunce, seno a tak dále...  " a tak byl koncipován i celý program a různé aktivity. Děti se svými vedoucími na táboře postupně přivítali psovody Územního odboru Policie ČR Chrudim a Pardubice, příslušníky JSDH města Hlinska či členy jezdeckého oddílu z Chotěboře a Kameniček. Mezi děti také zavítal známý bavič a kreslíř Jan Honza Lušovský, který s dětmi strávil velice příjemné odpoledne.
Dále absolvovali celodenní výlet na zámek v Litomyšli a následně do aquaparku ve stejném městě  a dva pěší výlety, jeden celodenní na Devět skal a druhý do Svratky.

Během celotáborových her se děti  zdokonalily v mnoha činnostech, dovednostech  a večery jim několikrát zpříjemnil velký táborák s opékáním špekáčků, či maškarní hoštická show, diskotéky  a spousta dalších aktivit.

Kontakt

Médea - z. s. Budovatelů 1229
Hlinsko
539 01
předseda spolku
Mgr. Jiří hrabčuk
724 191 975
jiri.hrabcuk@seznam.cz