Pravěk alias Doba kamenná- Svratouch 2013

V termínu od 3. - 16. srpna se na Wolkerově planině ve Svratouchu  uskutečnil letní tábor pro 65 děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, rizikovou a delikventní mládež, děti s poruchami chování a děti, které pravidelně navštěvují volnočasové centrum POHODA. Tábor proběhl za grantové podpory Pardubického kraje, města Hlinska a řady dalších sponzorů a byl realizován o.s. Médea Hlinsko ve spolupráci se skupinou prevence kriminality města Hlinska a složkami IZS Pardubického kraje.

Téma letošního tábora nás zavedlo do dávných dob pravěkých lidí, vyhynulých zvířat a rostlin a tak byl koncipován i celý program a různé aktivity. Děti se svými vedoucími na táboře postupně přivítali zástupce Jízdního oddílu Městské policie Pardubice a příslušníky JSDH města Hlinska. Mezi děti také zavítal známý bavič a kreslíř Jan Honza Lušovský, který s dětmi strávil velice příjemné odpoledne.
Dále jsme absolvovali celodenní výlet na zámek v městečku Kunštát a do westernového městečka u Boskovic, kde děti viděly nejen pravou indiánskou show, ale prošly si i místní velký dinopark a vyzkoušely svou zručnost v lanovém centru. Dále dva pěší výlety, jeden celodenní na Čtyři palice a druhý do Svratky.

Během celotáborových her se děti  zdokonalily v mnoha činnostech, dovednostech  a večery jim několikrát zpříjemnil velký táborák s opékáním špekáčků, venkovní kino, pravěká maškarní show, diskotéky  a spousta dalších aktivit.