Letní olympiáda - Svratouch 2015

V průběhu srpna se ve Svratouchu, na Wolkerově planině, uskutečnil již po osmé tradiční letní tábor pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, rizikovou a delikventní mládež a děti s poruchami chování. Tábor proběhl za grantové podpory Pardubického kraje, města Hlinska, spoluúčasti samotných táborníků a několika dalších subjektů, kterým není lhostejný osud dětí z výše uvedeného prostředí. Letní tábor byl realizován zapsaným spolkem Médea – z. s. Kameničky.

V letošním roce byl tábor zaměřen k tématu Letních olympijských her a tak byl koncipován i celý program a různé aktivity. Táborníci se svými vedoucími na táboře postupně přivítali šermíře z Hradce Králové, příslušníky JSDH města Hlinska, kteří předvedli své umění a to každý ve svém oboru. Děti se svými vedoucími dále absolvovaly celodenní výlet na zámek Nové Hrady, pěší pochod Toulovcovými maštalemi s následnou zastávkou v Záchranné stanici živočichů v Pasíčkách u Proseče.

Poprvé také zažily v tomto prostředí diskotéku pod širým nebem, o kterou se postaral nestárnoucí zpěvák a bavič DJ KOFOLA,

Během celotáborových her se děti zdokonalily v mnoha činnostech a dovednostech a večery jim několikrát zpříjemnil velký táborák s opékáním špekáčků, či maškarní bál, diskotéky a talentová soutěž v umělecké tvořivosti. Program tábora zakončila velká pouť s mnoha hodnotnými cenami a soutěžemi.