Policejní akademie - Svratouch 2010

V prvních dvou týdnech měsíce srpna se na Wolkerově planině ve Svratouchu  uskutečnil letní tábor pro 55 děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, které jsou v evidenci odboru
sociálních věcí MěÚ Hlinsko. Tábor proběhl za grantové podpory Pardubického kraje, města Hlinska a řady dalších sponzorů a byl realizován o.s. Médea
Hlinsko ve spolupráci se skupinou prevence kriminality města Hlinska a složkami IZS Pardubického kraje.

Letošní tábor byl zaměřen k tématu americké policejní akademie a tak byl koncipován i celý program a různé aktivity. Děti se svými vedoucími na táboře postupně přivítali psovody Územního odboru Policie ČR Chrudim, příslušníky JSDH města Hlinska či členy skupiny historického šermu TAS z Velkého Meziříčí. Mezi děti také v druhé polovině tábora přistál malý vrtulník - vírník, ve kterém se poté mohli děti vyfotografovat a vyzkoušet si jeho ovládání. Dále absolvovali celodenní výlet do jihlavského podzemí a na zámek v Telči  a dva pěší výlety, jeden celodenní do rekreačního střediska Milovy a druhý do Svratky.

Během celotáborových her se děti zdokonalily v mnoha činnostech dovednostech  a večery jim několikrát zpříjemnil velký táborák s opékáním špekáčků, či maškarní ples, diskotéky  a volba miss tábora.