Piráti ze Svratouchu - Svratouch 2011

 

V termínu od 6. - 19. srpna se na Wolkerově planině ve Svratouchu  uskutečnil letní tábor pro 60 děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, rizikovou a delikventní mládež, děti
s poruchami chování a děti, které pravidelně navštěvují volnočasové centrum POHODA. Tábor proběhl za grantové podpory Pardubického kraje, města Hlinska a řady dalších sponzorů a byl realizován o.s. Médea Hlinsko ve spolupráci se skupinou prevence kriminality města Hlinska a složkami IZS Pardubického kraje.

Letošní tábor proběhl v duchu " Pirátů z Karibiku " a tak byl koncipován i celý program a různé aktivity. Děti se svými vedoucími na táboře postupně přivítali psovody Územního odboru Policie ČR Chrudim a Pardubice, jízdní oddíl Městské policie  Pardubice, příslušníky JSDH města Hlinska či členy Českého Červeného Kříže Chrudim. Mezi děti také zavítala cvičitelka a lektorka zumby a orientální břišní tanečnice.
Dále absolvovali celodenní výlet do westernového městečka Šiklův Mlýn a na hrad Pernštejn  a dva pěší výlety, jeden celodenní do rekreačního střediska Podlesí a druhý do Svratky.

Během celotáborových her se děti  zdokonalily v mnoha činnostech, dovednostech  a večery jim několikrát zpříjemnil velký táborák s opékáním špekáčků, či maškarní pirátská show, diskotéky  a spousta dalších aktivit.

Kontakt

Médea - z. s. Budovatelů 1229
Hlinsko
539 01
předseda spolku
Mgr. Jiří hrabčuk
724 191 975
jiri.hrabcuk@seznam.cz